grzmiąca półlitrówa

(od 1986) - Zespół w podstawowym składzie tworzyli: Jerzy Bolanowski - gitara i śpiew, Sławomir Gątkowski - marakasy, Cezary Gierzyński - gitara, harmonijka i śpiew, Jarosław Kaczorowski - flety, śpiew, Paweł Małolepszy - gitara basowa i śpiew, oraz Janusz Surma - banjo, mandolina, ksylofon, kazoo. Najbardziej znane piosenki tej formacji, autorstwa i współautorstwa Pawła Małolepszego to: Barman, Studia, Kantry, Poeta, Stare kufle, Apartament 432, Pociągi, Wędrowiec, Piwa daj, Lej kumie i Obiecanki cacanki. Obok swoich piosenek zespół usilnie i z dobrym skutkiem przypominał i lansował takie evergriny jak: Cztery piwka, 33 zawody, Zajazd pod Kogutem czy Siedzę sam. Od swojego pierwszego publicznego występu na Yapie, Grzmiąca zyskała ogromną sympatię i zainteresowanie ze strony publiczności oraz przychylność jurorów. Dowodem tego były liczne nagrody i wyróżnienia, z których tylko nieliczne (z powodu kłopotów z pamiętaniem) tu wymienię. 1987 - nagroda publiczności na Yapie. Na Bazunie rekomendacja do rozpowszechniania dla Kantry i Studiów. Pierwsze miejsce na Gorol Songu w Bielsku Białej. 1988 - nagroda specjalna telewizji holenderskiej za Barmana. Nagroda na Danielce. 1989 - nominacja z Yapy na SFP w Krakowie, tam zaś wyróżnienie i zaproszenie do udziału w koncercie laureatów. 1991 - nagroda za Poetę i nagroda specjalna na Bazunie za interpretację Wspomnienia (Czesława Niemena).

Obecnie Grzmiąca - po liftingu i cyklu zabiegów odmładzających - z powodzeniem kontynuuje propagowanie swojego repertuaru na pubowych i plenerowych estradach całego kraju. Aktualny skład zespołu to:

Paweł Gajda - perkusja
Piotr Kopytek - gitara basowa
Szymon Langier - gitara elektryczna
Michał Makagon - instrumenty klawiszowe
Paweł Małolepszy - wokal, gitara elektroakustyczna

Obok wszystkich wyżej wymienionych, w barwach Grzmiącej Półlitrówy występowali też: perkusiści - Michał Smodlibowski, Adam Chwałowski, Sławomir Owczarek, Zbigniew Ulkowski, Piotr Misztela, Robert Musiał i Gabriel Michalski; gitarzyści elektryczni - Wojciech Ciurkiewicz, Marcin "Wiosna" Rytych i Cezary Magiera; basiści - Tomasz Rorbach, Paweł Januszewski, Robert Czajkowski i Włodzimierz Pytlos; klawiszowcy: Paweł Mikołajczyk i Mariusz Dobrzalski.
W wyjątkowych przypadkach wspierał nas żeński chórek w składzie: Kasia Jarszak i Edytka Woźniak.

Copyright Paweł Małolepszy